lakier hybrydowy

Cztery mity na temat lakierów do hybryd

Manicure hybrydowy zdobywa coraz większe rzesze zwolenniczek. Nic w tym dziwnego. Lakiery do hybryd pozwalają uzyskać na paznokciach nie tylko piękny, ale też trwały efekt. Jednocześnie jednak narosło wokół tej formy stylizacji wiele mitów, które skutecznie odstraszają część użytkowniczek. Rozprawiamy się dziś z kilkoma z nich i mówimy, jak jest naprawdę.

MIT: Lakiery do paznokci hybrydowych niszczą paznokcie

To chyba najczęściej powtarzana nieprawdziwa informacja na temat lakierów hybrydowych. Manicure hybrydowy nie powoduje żadnych negatywnych zmian w płytce paznokciowej, wręcz przeciwnie – może ją nawet wzmocnić. Jedynym warunkiem jest jego poprawne wykonanie.

Paznokcie, na które nakładamy lakiery do hybryd, powinny być zdrowe (bez grzybicy, mechanicznych uszkodzeń). Należy je też odpowiednio przygotować i prawidłowo wykonać manicure. Jeśli nie pominiemy żadnego etapu, a używane przez nas kosmetyki będą wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy swoim paznokciom.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że płytkę może zniszczyć nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy. Lakieru nie wolno usuwać poprzez intensywne piłowanie czy odrywanie na siłę. Bezpiecznym domowym sposobem jest namoczenie paznokci w acetonie lub innym dedykowanym do tego celu preparacie. Aby płytki pozostały w dobrej formie, można od czasu do czasu zrobić sobie kilka dni przerwy od stylizacji i zastosować wówczas odżywkę do paznokci po hybrydzie.

MIT: Manicure hybrydowy wykonamy tylko w profesjonalnym salonie

Kiedy stylizacja paznokci metodą hybrydową zaczęła wchodzić na rynek, zajmowali się nią wyłącznie profesjonaliści, posiadający ogromną wiedzę i po licznych szkoleniach. Wiele akcesoriów, jak choćby lampy do hybrydy, wydawało się niedostępnych dla „zwykłych śmiertelniczek”. Z czasem okazało się jednak, że każda kobieta może wykonać we własnym domowym zaciszu manicure hybrydowy. Trzeba jedynie nieco się dokształcić i na początek zainwestować w niezbędny sprzęt.

Obecnie lampy do hybrydy, a także rozmaite akcesoria i preparaty, dostaniemy bez problemu w wielu sklepach internetowych. Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe, cena nie jest zbyt wygórowana – produkty dobrej jakości kupimy dziś od około 30 zł za buteleczkę.

Przed samodzielnym wykonaniem hybryd trzeba pamiętać o dobrym przygotowaniu merytorycznym. Jeśli chcemy, by nasz manicure był nie tylko piękny i trwały, ale też bezpieczny, przeczytanie kilku artykułów ze wskazówkami i obejrzenie filmików instruktażowych to absolutne minimum. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zafundować sobie specjalistyczny kurs.

MIT: Każda lampa do hybryd jest szkodliwa

Od czasu do czasu pojawiają się niepokojące doniesienia, jakoby lampy do hybrydy przyspieszały proces starzenia się skóry, a także sprzyjały powstawaniu czerniaka. Przypuszczenia te wydają się niebezpodstawne, lampy stosowane przy utwardzaniu hybryd emitują wszak promieniowanie UV… Jednak czy na pewno?

Pamiętajmy, że w przypadku utrwalania lakieru wkładamy dłonie do lampy zaledwie na kilkadziesiąt sekund. Ekspozycja skóry na promieniowanie jest więc znacznie krótsza niż np. podczas spaceru w słoneczny dzień. Warto też wiedzieć, że nowoczesne lampy do hybrydy emitują światło UVA o bardzo wąskim zakresie długości fali, które nie czyni naszej skórze żadnych szkód. Jeśli mimo wszystko mamy obawy dotyczące tego typu lamp, zawsze można zdecydować się na urządzenie wykorzystujące diody LED, które wytwarza promienie UV w minimalnej ilości. Obecnie nie ma naukowych dowodów na to, że lampy LED są w jakikolwiek sposób szkodliwe dla skóry.

MIT: Robienie przerw od hybryd to konieczność

Ten mit ma związek z sugestią, o której wspomnieliśmy wcześniej: „lakiery do hybryd niszczą paznokcie”. Jak już wiemy, nie jest to prawda, oczywiście pod warunkiem, że manicure jest wykonywany z poszanowaniem wszystkich zasad, dobrymi produktami.

Choć nie jest to niezbędne, krótka przerwa od czasu do czasu nie zaszkodzi naszym paznokciom. Przeciwnie, przyniesie im zapewne sporo dobrego. Warto wówczas stosować takie preparaty jak dobra odżywka do paznokci po hybrydzie, która dostarczy naszym płytkom zastrzyk cennych substancji i pomoże utrzymać je w jeszcze lepszej kondycji. Pamiętajmy jednak, że robienie przerw nie jest warunkiem koniecznym, a jedynie opcją, którą można wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz