retarder telma

Czy opłaca się inwestować w retarder Telma?

Retarder Telma to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w skutecznym hamowaniu samochodów ciężarowych, bez konieczności stosowania tradycyjnych hamulców. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić na kosztach eksploatacji i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Inwestycja w retarder Telma jest opłacalna. Z jego stosowania wynikają same korzyści.

Gdy prowadzimy firmę transportową, zdecydowanie zależy nam na tym, aby przesyłki trafiały jak najszybciej do klienta. Chcemy wykonywać jak najwięcej kursów, wozić jak najwięcej towaru, zarabiać jak najwięcej, ale przy tym nie ponosić strat, nie dokładać do interesu. Aby tak się stało, oczywiście warto inwestować w odpowiednie wyposażenie.

Jednym z najważniejszych elementów w naszej firmie będą oczywiście samochody dostawcze oraz ciężarowe. Aby kierowca miał możliwość bezpiecznej, komfortowej jazdy, a tym samym rzetelnie wykonywał swoje obowiązki, musi posiadać auto, które jest bezpieczne, sprawne, dobrane do potrzeb. Nie da się ukryć, że bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego pojazdu jest sprawnie działający układ hamulcowy. Retarder Telma to wyposażenie dodatkowe, system, który bardzo dobrze wspiera tradycyjny układ hamulcowy. Gdy chcemy użyć retardera Telma, będziemy mieli pewność, że wszystko zadziała dokładnie tak, jak należy. Retarderów używa się między innymi wtedy, gdy mamy do czynienia z nadmierną prędkością i tradycyjny system hamowania może sobie nie poradzić. Urządzeniami tego typu kompleksowo zajmuje się firma https://renz.pl/.

Zobacz także: https://popisane.pl/retarder-telma-czym-jest-i-gdzie-mozna-go-stosowac/


Jakie są najważniejsze zalety posiadania retardera w samochodzie?


Retarder w samochodzie ciężarowym zapewnia skuteczne hamowanie bez konieczności używania hamulców, co pozwala na zmniejszenie ich zużycia oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Wśród najważniejszych zalet posiadania retardera możemy wymienić:

  • skuteczne hamowanie pojazdu, bez konieczności stosowania hamulców,
  • wydłużenie żywotności hamulców dzięki ograniczeniu ich zużycia,
  • poprawa bezpieczeństwa na drodze dzięki możliwości hamowania w każdych warunkach,
  • zmniejszenie ryzyka przegrzania hamulców w długiej i stromej zjeździe,
  • poprawa komfortu jazdy dzięki mniejszemu hałasowi i wibracjom podczas hamowania, 
  • zwiększenie wydajności pracy kierowcy i zmniejszenie jego zmęczenia,
  • oszczędność na kosztach eksploatacji pojazdu.


Współpraca z doświadczoną firmą, która kompleksowo zajmuje się retarderami jest bardzo ważna. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że urządzenie działa, jak należy.

Dodaj komentarz