fotoodmladzanie laserowe a mezoterapia iglowa

Fotoodmładzanie laserowe czy mezoterapia igłowa – sposoby na odmładzanie twarzy po 40

Fotoodmładzanie laserowe twarzy i mezoterapię igłową można stosować jako terapie łączone zależnie od typu problemów ze skórą. Oba zabiegi dają widoczny efekt w postaci pobudzenia produkcji kolagenu, poprawy struktury skóry, spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień. Dla skóry z problemami typowymi po 40. roku życia zabiegi odmładzające mogą być satysfakcjonującym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji anti-ageing. 

Co to jest fotoodmładzanie twarzy laserem?

Fotoodmładzanie to zabieg dla kobiet i mężczyzn z widoczną utratą jędrności skóry w obrębie twarzy i przy przebarwieniach widocznych na skórze. Odmładzanie laserowe najczęściej jest wykonywane w grupie wiekowej 40+, choć zabieg wykonuje się na życzenie dorosłych pacjentów w każdym wieku. Osoby dojrzałe często odnoszą wrażenie, że kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne stosowane w domu już nie wystarczają, by uzyskać pożądane efekty poprawy wyglądu. Gdy skóra wyraźnie traci jędrność, elastyczność i nawilżenie fotoodmładzanie jako seria kilku zabiegów aktywuje naturalne procesy regeneracji skóry. Odmładzanie laserowe bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy. Ten proces polega na rozpadzie komórek wypełnionych pigmentem i zgromadzonych w skórze w formie ciemnych plam. Urządzenia laserowe stosowane do zabiegów odmładzania bazują na zamianie energii świetlnej na cieplną. Dotarcie wiązki lasera w głąb skóry sprawia, że zmiany barwnikowe są rozjaśnione, a skóra w głębszych warstwach pobudzona do regeneracji. Wpływ rozproszonego światła ma pobudzić produkcję kolagenu i włókien elastynowych, prowadząc tym samym do zmniejszania widoczności skutków fotostarzenia.

Spodziewane efekty po zabiegu odmładzania laserem:

  • rozjaśnienie przebarwień;
  • wyrównanie kolorytu skóry;
  • poprawa struktury skóry;
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny;
  • zmniejszenie drobnych zmarszczek;
  • poprawa napięcia skóry;
  • zmniejszenie widoczności porów.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zaliczana do inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do fotoodmładzania, które jest zabiegiem nieinwazyjnym. Mezoterapia igłowa polega na wtłaczaniu w skórę substancji odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy koenzymy za pomocą mikro nakłuć. Zabieg ma pomóc poprawić kondycję skóry, zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek na twarzy oraz redukcję cellulitu i rozstępów na innych partiach ciała. Zabiegi wykonuje się na różnych obszarach skóry, by poprawić wygląd skóry. Mezoterapia przynosi efekty widoczne na odsłoniętych częściach ciała – szyi, dekolcie, dłoniach i stopach oraz na większych partiach brzucha, ud i pośladków. Zależnie od rodzaju zabiegu substancje odżywcze mogą być wprowadzane do skóry za pomocą cienkich igieł, derma rollerów lub specjalnych głowic. Czy jeden zabieg mezoterapii ma sens? Pierwszy zabieg zazwyczaj ma wpływ na poziom nawilżenia skóry, dlatego poprawia stan skóry, która jest przesuszona i potrzebuje szybkiego nawilżenia. Pozostałych efektów można spodziewać się dopiero po serii zabiegów rozłożonych w czasie z odpowiednimi odstępami między jednym a drugim. Mezoterapię należy wykonać w serii zabiegów. Początkowo zaleca się wykonanie 5–6 zabiegów w odstępach 14–21 dni. Natomiast w dalszej kuracji zabieg można wykonać 1 raz na miesiąc. Czego można spodziewać się po takiej serii zabiegów odmładzających? Mezoterapia ma poprawić kondycję skóry, zapewnić jej nawilżenie, ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek oraz wesprzeć zwalczanie cellulitu i pozbywanie się rozstępów. Należy pamiętać, że efekty mezoterapii igłowej są różne i zależą od potrzeb pacjenta.

Z jakich zabiegów odmładzających warto skorzystać?

Zabiegi odmładzania twarzy przy użyciu lasera wykonywane jesienią to doskonała alternatywa inwazyjnej mezoterapii igłowej powodującej przerwanie ciągłości skóry. Równocześnie powinniśmy pamiętać, że fotoodmładzanie nie jest metodą, którą można stosować przez cały rok. Poza zabiegiem odmładzania twarzy laserem jest wiele innych metod przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. Dużą popularnością cieszą się iniekcje kwasu hialuronowego i botoksu oraz metody liftingujące. Wybór zależy od potrzeb i konkretnych cech skóry, dlatego powinien być konsultowany ze specjalistą.

Kiedy jest dobra pora na zabiegi odmładzające?

Jesień to zdaniem specjalistów najlepszy okres w roku na rozpoczęcie odmładzania metodą laserową. Skóra nie jest już tak bardzo narażona na intensywne promieniowanie UVA i UVB, jak ma to miejsce wiosną i latem. Z drugiej strony jesienią jeszcze nie korzystamy tak często z centralnego ogrzewania w mieszkaniu, które często jest przyczyną przesuszenia skóry. W miesiącach jesiennych wykonywanie zabiegów fotoodmładzania jest najbezpieczniejsze dla skóry. Zabiegi mezoterapii można bezpiecznie wykonywać przez cały rok, pamiętając przy tym o zachowaniu zalecanych odstępów między kolejnymi sesjami. Jednak latem wymaga to zapewnienia odpowiedniej ochrony skóry przed wpływem czynników zewnętrznych, w tym przed silnym działaniem słońca.

Dodaj komentarz