jakie gadzety dla gracza

Gadżety dla graczy – jakie wybrać na prezent?

Każdy gracz, który rozbudowuje swoją flotę gamingową, zawsze będzie cieszyć się z nowej myszki czy klawiatury. Urodziny czy imieniny to świetna okazja, aby sprezentować mu właśnie nowy gadżet. Jak jednak wybrać odpowiedni prezent? Podpowiadamy.

Myszka gamingowa – jak wybrać najlepszą?

Wybierając taki produkt, jakim jest myszka gamingowa, warto zwracać uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim będzie to czułość. Warto wybrać model z regulacją tego parametru, co pozwoli na lepsze dopasowanie do stylu gry. Konieczne jest także sprawdzanie wartości DPI, ponieważ im jest ona większa, tym precyzyjniejsze sterowanie myszką. Ciekawym dodatkiem jest również zwiększona liczba przycisków – myszki gamingowe mają ich zazwyczaj więcej, przez co można programować je pod klawisze skrótu.

Kolejnym elementem będzie rodzaj sensora – najlepszym wyborem są myszki z sensorem optycznym lub laserowym, które pozwalają na dokładne śledzenie ruchów. Myszka powinna być również wygodna i dobrze leżeć w dłoni, a dodatkowo wiele modeli posiada dodatkowe wyprofilowanie dla palców czy specjalne nakładki. Podobnie jest z wagą – powinna być ona odpowiednio wyważona, aby była wygodna w trakcie gry.

Klawiatura dla gamera – idealny prezent

Wybierając prezent dla gamera, warto jest zastanowić się nad klawiaturą, a dokładniej modelem mechanicznym. Dzięki temu każdy gracz będzie mógł o wiele precyzyjniej zagłębić się w daną rozgrywkę. Dobrze jest zwracać uwagę przede wszystkim na typ przełączników. Klawiatury gamingowe najczęściej posiadają przełączniki mechaniczne, które zapewniają lepszą precyzję, szybkość i trwałość klawiszy w porównaniu z klawiaturami membranowymi. Ciekawym dodatkiem jest również podświetlenie. Ułatwi to grę w ciemnych warunkach. Ważne jest również, aby podświetlenie było regulowane i oferowało kilka poziomów jasności.

Klawiatura gamingowa powinna mieć funkcję anti-ghosting, która umożliwia jednoczesne naciskanie kilku klawiszy bez ryzyka utraty sygnału. Tego typu modele oferują możliwość programowania makr, czyli sekwencji przycisków, które wykonywane są jednym przyciskiem. To bardzo przydatne w grach, w których często używa się powtarzających się czynności.

Słuchawki dla gracza do gier – czym warto się kierować przy ich zakupie?

Niezależnie od tego, czy osoba obdarowywana gra na komputerze stacjonarnym czy na PlayStation, oryginalnym pomysłem na prezent będą wysokiej jakości słuchawki gamingowe. W różnych sklepach z takimi gadżetami można znaleźć wiele różnych modeli, jednak jak sprawdzić, które z nich najbardziej przypadną do gustu miłośnikowi gier?

Słuchawki gamingowe mogą być zamknięte lub otwarte, a każdy z tych typów ma swoje zalety. Pierwszy model oferuje lepszą izolację od dźwięków zewnętrznych i zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe, podczas gdy słuchawki otwarte pozwalają na swobodny przepływ powietrza i oferują bardziej naturalny dźwięk. Taki gadżet powinien mieć się nim wyróżniać, co jest szczególnie ważne w grach komputerowych, w których odgrywa on bardzo ważną rolę. Warto zwrócić uwagę na jakość dźwięku, zasięg oraz na możliwość regulacji głośności i balansu dźwięków.

Bardzo często gamingowcy lubią streamować swoje poczynania w grach, a do tego oprócz dobrej jakości słuchawek potrzebny będzie również mikrofon. Pozwoli on na czyste i wyraźne rozmowy z innymi graczami. Dodatkowo powinien być on regulowany i posiadać redukcję szumów.

Dodaj komentarz