wakacje 2023

Gdzie na wakacje na wiosnę 2023?

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd wakacyjny poza sezonem, a więc na wiosnę, jesienią lub w zimie. W takiej sytuacji zazwyczaj jednak turyści wybierają zagraniczne kierunki, aby móc odpocząć i zrelaksować się w ciepłym miejscu. Gdzie warto wyjechać na wakacje wiosną 2023 roku? Podpowiadamy. 

Wakacje wiosna 2023 Dominikana 

Na wakacje wiosną 2023 warto wybrać się na Dominikanę. W miejscu tym panuje słoneczny i gorący klimat przez cały rok. W kwietniu temperatura w ciągu dnia wynosi około 25 stopni, w nocy zaś spada jedynie o 1-2 kreski. Tutejsza aura jest więc idealna dla osób, które lubią ciepło, lecz nie chcą spędzać urlopu podczas największych fali upałów.  

Dominikana oferuje doskonałą bazę noclegową, dlatego można się tutaj zrelaksować zarówno w dużym, luksusowym hotelu, jak i zapewniającym większą intymność kompleksie przypominającym domki. Szeroką ofertę wakacji na Dominikanie znajdziemy na przykład na stronie https://www.traveligo.pl//. Wyjazdy takie dostępne są zarówno w opcji first, jak i last minute.

Zobacz także: https://bannerscreen.com/najlepsze-miejsca-na-wakacje-z-przyjaciolmi/

Wakacje wiosna 2023 Turcja

Warto na wakacje wiosną wybrać się również do Turcji. W kwietniu temperatura tu wynosi w ciągu dnia około 25 stopni. Jednak to bujna przyroda jest powodem, dla którego co roku wielu turystów chce spędzić wiosenne wakacje w tym kraju. Dodatkowo wiosna to idealny moment, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne tego państwa. 

Wiosną nie ma jeszcze tak dużej wilgotności, jak latem, a więc jest sucho i przyjemnie. W kwietniu na Riwierze Tureckiej można już plażować. Warto jednak w tym czasie skupić się na zwiedzaniu i podziwianiu bujnej roślinności, ponieważ w kwietniu jest ona najbardziej atrakcyjna dla oka. Trawniki miast pokrywają się dywanami z tulipanów. Przepięknie prezentują się one zwłaszcza w ogrodzie pałacowym w Stambule.  

Właśnie w kwietniu na terenie całej Turcji organizowane są festiwale tulipanów. W tym czasie dopiero rozpoczyna się sezon turystyczny, dlatego na ulicach jeszcze nie ma tłumów, a więc w pełni można korzystać ze wszystkich atrakcji. 

Wakacje wiosna 2023 Grecja 

Osoby, które chciałyby spędzić wakacje w Grecji głównie na zwiedzaniu, powinny zastanowić się nad wyjazdem do tego państwa właśnie na wiosnę. Średnia temperatura w Grecji w kwietniu wynosi 18 stopni, w mają zaś 22 stopnie. Jest to więc aura, która sprzyja zwiedzaniu i podziwianiu piękna okolic, a także zabytków. Wiosna to idealny moment na spokojnie zwiedzenie bez tłumu turystów starożytnych Aten, Akropolu i innych znanych miejsc.

 

Dodaj komentarz